środa, 21 lutego 2024

Aktualności

Błyskotliwa Kobieta, Błyskotliwy Marzec – warsztaty biżuterii

Marzec kojarzy nam się z wiosną i Dniem Kobiet. Wiosna jest kobietą. Dlatego w Wiatraku Polkowickim, będzie odbywał się biżuteryjny zawrót głowy. Będziemy uczyły się ręcznie tworzyć własną biżuterię.

Czwartkowe popołudnia w marcu będą czasem twórczych chwil spędzonych na warsztatach biżuteryjnych. Przygotowaliśmy dla Was dwie grupy warsztatowe:

  • I grupa: godz. 17.00 – 18.30
  • II grupa: godz. 19.00 – 20.30

Zanim jednak zanurzycie się w kreatywnym procesie, każde spotkanie rozpocznie się krótkim wprowadzeniem dotyczącym historii biżuterii a także surowców i technik wykonania.

W ramach warsztatów zaplanowaliśmy trzy różnorodne tematyki, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

07.03.2024 – “Kokarda z Perłą”
twórz elegancką kokardę, która ożywi Twoją stylizację. Perły, symbol luksusu i subtelności, staną się głównym elementem Twojej unikatowej biżuterii.

14.03.2024 – “Biżuteria Sutasz”
Odkryj tajemnice sutaszu i stwórz oryginalną biżuterię, która podkreśli Twoją wyjątkowość. To sztuka wyrażania siebie poprzez kolor, fakturę i unikatowe wzory.

21.03.2024 – “Biżuteria z Żywicy Epoksydowej”
Eksperymentuj z nowoczesnymi materiałami, tworząc biżuterię, która przyciągnie spojrzenia. Żywica epoksydowa pozwoli Ci na tworzenie efektownych i modnych dodatków.

Koszt udziału w jednych warsztatach wynosi 50 zł od osoby.
Zapisy oraz płatność w Wiatraku Polkowickim.
Liczba miejsc ograniczona.

Dodatkowo, zachęcamy do odwiedzenia  w marcu naszej czasowej wystawy “Perły w Malarstwie Holenderskim Johannesa Vermeera”. To niepowtarzalna okazja na połączenie pasji do biżuterii z fascynującą historią sztuki.