poniedziałek, 28 marca 2022

Archiwum

Wiatrak Polkowicki Edukacyjnie – w rytmie natury i kultury

Rozpoczęliśmy kolejny cykl warsztatów w ramach “Wiatrak Polkowicki Edukacyjnie”. Na przełomie marca i kwietnia działamy „W rytmie natury i kultury” czyli przybliżamy wiosenne i świąteczne zwyczaje w polskiej tradycji ludowej na tle budzącej się do życia przyrody. Uczestnicy warsztatów podczas krótkiej prelekcji zapoznają się ze sztuką ludową związaną z tradycjami wielkanocnymi w odniesieniu do etnografii i historii sztuki. Podczas warsztatów stworzą własne wianki wiosenne, które potem zaniosą do domów, aby stały się elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza.

W maju i czerwcu zapraszamy na warsztaty pt.: „Jak zostać obraźnikiem – czyli tradycja malowania na szkle” oraz „Z ziemi polkowickiej… Baśnie i legendy” – opowieści inspirowane historią Polkowic i tworzenie ilustracji. 

Poprzez metody warsztatowe i działania plastyczne uczestnicy poznają elementy kultury tradycyjnej i współczesnej. Dbamy o rozwój kreatywności uczestników warsztatów oraz zapoznajemy ich z różnorodnością kulturową Polski.

Zapraszamy do udziału kolejne grupy ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkolaki z terenu Gminy Polkowice i nie tylko. 

Więcej informacji na temat warsztatów artystyczno-etnograficznych znajdziecie w zakładce “Oferta dla szkół i przedszkoli”